top of page
Szukaj

Hodowla ślimaka Aspersa Muller w Helix Farm 

Wiele osób zastanawia się nad rozpoczęciem swojej przygody biznesowej z hodowlą ślimaka. Pierwsze podstawowe pytanie jakie się pojawia – jak i od czego zacząć?

Najważniejsze to wyposażyć się w niezbędną wiedzę najlepiej przekazaną od innego hodowcy, ale takiego, który zbudował swój biznes od przysłowiowej podszewki.

Będziemy publikować dla Państwa krótkie poradniki, które pozwolą lepiej poznać proces hodowlany oraz wzbogacić swoją wiedzę z zakresu helikultury. Podzielmy się doświadczeniem jakie nabyliśmy budując od podstaw Helix Farm.

Ślimak Helix aspersa inaczej zwany Petit-gris (Zachodnio-europejski ślimak szary) – to podgatunek ślimaka z rodziny Helicidae z rodzaju Helix i gatunku Helix aspersa.

Ślimaki to inaczej brzuchonogi należące do mięczaków, najbardziej zróżnicowanej gromady.

W Polsce żyje około 200 gatunków ślimaków, zarówno wodnych jak i lądowych. Istotne jest, że ślimak z rodzaju Helix to obojnak. Co oznacza, że nie musimy się martwić o zapewnienie przedstawicieli obu płci, aby pozyskać potomstwo. Oczywiście rozpoczynając hodowlę można zakupić już 10-dniowe tzw. oseski. I tu należy znaleźć dobrego dostawcę, aby mieć pewność, że rozwiną się z nich dorosłe osobniki.


A co przed zakupem?

No oczywiście należy przygotować odpowiednio park hodowlany. Co to takiego? A nic innego jak pole, na którym ustawione będą paśniki, czyli palety z drewna. Park musi być ogrodzony w taki sposób, aby ślimaki nie uciekały sąsiadom na grządki.

Z czego budować paśniki, czym karmić i jak ślimaki w kolejnej części poradnika.

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page