top of page
Szukaj

Co łączy ślimaki i ruch lotniczy w Nicei?


Nie od dziś wiadomo, że ślimaki to fascynujące zwierzęta, które zamieszkują całą ziemię: od dzikich, tropikalnych i wilgotnych terenów, przez miejsca chłodne i nieprzystępne, aż po głębokie czeluści oceanów. Gromada ślimaków jest wyjątkowo liczna i zróżnicowana. Szacuje się, że na całym świecie żyje ponad 100 tysięcy różnych gatunków ślimaków, które zamieszkują różne środowiska. Większość z nich żyje na lądzie, jednak wiele gatunków zamieszkuje morza i oceany oraz zbiorniki ze słodką wodą (np. jeziora i stawy).

Największy lądowy ślimak świata to afrykańska Achtina. Może ważyć nawet 5kg, a jego lekko wydłużona muszla osiąga długość 30cm za to ślimak szyszkowaty morski jest jednym z najbardziej śmiercionośnych stworzeń na świecie z jednym ukłuciem zdolnym nawet do spowodowania śmierci.


No ale co to ma wspólnego z ruchem lotniczym w Nicei?

Okazuje się, że te najwolniejsze na ziemi zwierzęta były w stanie wstrzymać ruch lotniczy w Nicei. Tysiące ślimaków wypełzając na płytę lotniska, gdy uciekały przed wodą z ulewnego deszczu zostawiły na trzykilometrowym pasie lotniska taką ilość śluzu, że uniemożliwiło to starty i lądowania samolotów.

Sprawdza się zatem powiedzenie, że „w kupie siła, bo kupy nikt nie ruszy” ☺


0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page